Warning: include(/home/dperfecta/domains/dent-perfecta.pl/public_html/utils/Smarty/plugins/modifier.replace.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/bunited/domains/dent-perfecta.pl/public_html/templates_c/78948c53e96afacbc7e9bd899ca9209b9b17d696.file.stripe.tpl.php on line 26 Warning: include(/home/dperfecta/domains/dent-perfecta.pl/public_html/utils/Smarty/plugins/modifier.replace.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/bunited/domains/dent-perfecta.pl/public_html/templates_c/78948c53e96afacbc7e9bd899ca9209b9b17d696.file.stripe.tpl.php on line 26 Warning: include(): Failed opening '/home/dperfecta/domains/dent-perfecta.pl/public_html/utils/Smarty/plugins/modifier.replace.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/p55/lib/php') in /home/bunited/domains/dent-perfecta.pl/public_html/templates_c/78948c53e96afacbc7e9bd899ca9209b9b17d696.file.stripe.tpl.php on line 26

Leczenie

Leczenie Leczenie

PRZEBIEG LECZENIA APARATEM CLEAR ALIGNER

Krok 1

Najpierw musisz umówić się na wizytę u lekarza ortodonty. On stwierdzi, czy Twoją wadę można skorygować przy pomocy szyn przezroczystych. Jeśli tak, pobierze Ci wycisk.
W trakcie następnej wizyty z dużą precyzją określi ilość etapów leczenia, czas oraz koszty z tym związane.

Krok 2

Kolejnym etapem będzie już właściwe leczenie. W czasie wizyty u ortodonty, na każdy łuk zębowy otrzymasz od lekarza komplet 3 szyn, każdą o innej grubości. Jeśli leczyć będziesz równocześnie górę i dół, lekarz przekaże Ci 2 komplety - w sumie 6 szyn.  Pokaże Ci następnie, jak je nakładać i zdejmować. Przez pierwszy tydzień nosić będziesz szynę najcieńszą. W czasie dwóch  pierwszych dni możesz poczuć nacisk na zęby, bo szyna zacznie je przesuwać. Ale to wrażenie zniknie. Po tygodniu użytkowania szynę zdejmiesz i zamienisz ją na kolejną o średniej grubości. Po następnym tygodniu założysz szynę najgrubszą. Znowu na jeden tydzień.

Krok 3

Po trzech tygodniach, czyli po noszeniu wszystkich trzech szyn, umówisz się na kolejną wizytę u ortodonty. Oceni on przebieg Twojego leczenia, pobierze nowy wycisk, aby wykonać kolejny komplet szyn. Cykl ten powtarza się, aż do zakończenia leczenia. W czasie wizyt u ortodonty zaskakiwać Cię będą efekty - jak z etapu na etap Twoje zęby robią się coraz równiejsze.


Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek. Dokładność pomiarów i prawidłowe wykonanie nakładek wpływa na skuteczność terapii. Powinny być one wykonywane wyłącznie przez licencjonowane gabinety lekarskie.

Aparat ortodontyczny niewidoczny