Ankieta!

Odpowiedz na zestaw pytań. Jeśli na większość odpowiedziałeś pozytywnie skontaktuj się niezwłocznie ze swoim lekarzem dentystą lub ortodontą.
wypełnij >>

Aparaty TAP-T

Aparaty TAP-T

są wewnątrzustnymi aparatami stomatologicznymi, których zadaniem jest zapobieganie chrapaniu i powstrzymywanie dalszego rozwoju obturacyjnego bezdechu podczas snu. Aparatów TAP-T:

  • blokują chrapanie, natychmiast troszcząc się o twoje zdrowie i oddychanie
  • umożliwiają pacjentom spanie na boku, nie raniąc wewnętrznej strony policzków oraz pozwalają na wykonywanie ruchów bocznych żuchwy.
  • wykonane z akrylu i używane tylko podczas snu
  • są proste w obsłudze i przyjemne w użytkowaniu
  • twój lekarz dentysta wykona indywidualny aparat bez żadnych ingerencji operacyjnych
  • Badania naukowe wykazały 96%-ową skuteczność aparatów TAP®.*

(* CHEST 116:1511-1518, Dez.99, J.Pancer et al. “Evaluation of Variable Mandibular...”)

Uwolnij się od problemów związanych z chrapaniem.

Chrapanie dla wielu jest groźnym zakłóceniem snu i ciszy nocnej, które zagrażają zdrowiu.
O zagrożeniu zdrowia przez chrapanie możemy mówić wtedy, kiedy dochodzi do bezdechu. Drogi oddechowe są wtedy zablokowane i w związku z tym, tlen cza-sowo nie jest doprowadzany do płuc oraz mózgu. Taka sytuacja trwa aż do momentu kiedy mózg zareaguje automatycznie poprzez reakcję obudzenia: szczęki się zamykają, język wysuwa do przodu i gardło ponownie jest drożne. Taki cykl powtarza się w nocy ponad 50 razy na godzinę. Bezdech senny prowadzi do masowych zaburzeń snu i przez to często jest przyczyną ciągłego zmęczenia podczas dnia, problemów związanych z układem krążenia, podwyższonego ryzyka zawałowego i udarowego oraz wielu innych schorzeń. .
Bezdech senny może wywoływać: problemy z otoczeniem, chroniczne zaburzenia snu, poranny ból głowy, depresję, zmęczenie dzienne i zaburzenia w koncentracji , impotencję, nadciśnienie tętnicze, palpitacje serca, udar, zawał serca, krótszą długość życia. Do grupy ryzyka zaliczają się szczególnie mężczyźni pomiędzy 40 a 60 rokiem życia oraz kobiety po menopauzie. Wiele relacji partnerskich cierpi z powodu chrapania.

Śpij spokojnie

U osób cierpiących na bezdech senny, które poddały się odpowiedniemu leczeniu, nie stwierdzono skróconej przeciętnej długości życia
Aparat TAP® utrzymuje żuchwę wysuniętą do przodu i tym samym drogi oddechowe pozostają otwarte. TAP®– Twój pomocnik, nie tylko przy problemach zdrowotnych. Aparaty TAP® pomogą Ci pozbyć się uporczywego chrapania oraz związanych z nim problemów zdrowotnych i kłopotów w relacjach z innymi osobami.

ul. Borelowskiego 11/10 42-218 Częstochowa
Tel: +48 604 513 705 Email: kontakt@dent-perfecta.pl