Mosty

Mosty Mosty

Most

Most protetyczny może być zalecany w przypadkach, gdy brakuje jednego lub więcej zębów. Szpary pozostałe po brakujących zębach powodują rotację pozostałych zębów lub ich przesunięcie do wolnych przestrzeni, co skutkuje nieprawidłowym zgryzem. Zaburzenia równowagi spowodowane brakującymi zębami mogą także być przyczyną chorób dziąseł i stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ).

Mosty protetyczne są mocowane do naturalnych zębów lub implantów otaczających puste przestrzenie. Zęby te, zwane filarami, służą jako punkty zakotwiczenia mostu. Do koron porcelanowych, które pokrywają filary, mocowany jest ząb zastępczy, określany jako element mostu ceramicznego.

Podobnie jak w przypadku koron protetycznych, pacjent ma możliwość wyboru materiału, z jakiego wykonany zostanie most protetyczny. Dentysta może pomóc w podjęciu decyzji co do wyboru materiału w zależności od lokalizacji brakującego zęba (lub zębów), ich funkcji, kwestii estetycznych oraz kosztów.

Mosty porcelanowe, podobnie jak korony porcelanowe dopasowuje się do koloru naturalnego pozostałych zębów pacjenta.

Choć korona porcelanowa lub most porcelanowy może służyć do końca życia, to jednak czasem zdarza się, że ulegają one obluzowaniu lub wypadają. Najważniejszą rzeczą, o jaką można zadbać w celu zapewnienia długowieczności korony lub mostu, jest przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Most może utracić podporę, jeżeli ząb lub kość, które utrzymują go na miejscu, zostaną uszkodzone przez proces chorobowy. Należy dbać o zdrowie dziąseł i zębów, szczotkując je pastą z fluorem dwa razy dziennie i codziennie czyszcząc je nicią dentystyczną. Należy ponadto regularnie zgłaszać się do dentysty lub higienisty na kontrolę i profesjonalne czyszczenie zębów.

ul. Borelowskiego 11/10 42-218 Częstochowa
Tel: +48 604 513 705 Email: kontakt@dent-perfecta.pl